Ženy zůstávají po 12 kolech neporaženy!

Po měsíční pauze pokračovala 2. liga žen turnajem v Hořicích. Svitavské ženy v hale Gymnázia Hořice vyhrály oba své zápasy a udržely osmibodový náskok v čele tabulky. Po 12. kole tak ženy svitavského FbK zůstávají ve 2. lize – divizi IV neporaženy s výborným skóre 81:13 a sérií pěti zápasů bez obdržené branky za sebou.

FbK Svitavy 3:0 Sokol Proxisky Pardubice

Po třetinách: 1:0, 0:0, 2:0

Soupeř přijel na turnaj jen s osmi hráčkami do pole, takže taktika na úvod zápasu zněla jasně: napadáním v hloubi obranného pásma soupeře unavit a donutit k chybám. Už ve druhé minutě se po chybě Pardubic dostala ke střele Kamila Hebelková a vymetla pavouky z horního rohu branky. Po vedoucím gólu se hra vyrovnala a výsledkem bylo několik šancí na obou stranách. Nastřelené břevno, tyčka a několik zákroků obou brankářek zabránilo navýšení skóre. Rozhodnutí nakonec přišlo ve třetí třetině. Ve 32. minutě zvýšila Markéta Ambrožová na 2:0. Dvě minuty před koncem Pardubice odvolaly brankářku, čehož krátce na to po chybě Proxisek ve středu hřiště využila Kamila Hebelková a pečetila na 3:0.

FBC Dobré 0:9 FbK Svitavy

Po třetinách: 0:1, 0:5, 0:3

Ve večerním utkání odolávaly soupeřky z Dobrého tlaku Svitav jen v první třetině. Od druhé hrací části byl zápas jednoznačnou záležitostí a svitavské ženy postupně navyšovaly skóre. Za zmínku stojí určitě branka v oslabení, kterou vstřelila na tomto turnaji skvěle hrající Kamila Hebelková. Ta přidala ještě další trefu v přesilové hře. O další branky se podělily 2x Veronika Bekeová a po jedné Kristýna Andrlová, Zuzana Šatníková, Veronika Jedličková, Petra Schlöglová a Lenka Fajmanová. Svitavská brankářka Kristýna Valtová nedostala už čtyři zápasy branku a svůj průměr tak stlačila pod jednu branku na zápas.

Komentář trenéra Josefa Petržely: “Tréninky přizpůsobujeme hernímu stylu našich soupeřů a zaměřujeme se na rozehrávku do zahuštěné obrany a střelbu. V prvním dnešním zápasu byla znát měsíční pauza, ale v tom druhém už jsme zúročily některé nové návyky získané na trénincích a to se projevilo i na skóre. Baráž 1. ligy žen je blízko,ale v posledních šesti zápasech nechceme nic podcenit a budeme dál tvrdě pracovat.”

Sestava: Valtová – Šatníková, Bencová, Prokešová, Schlöglová – Bekeová, Fajmanová, Hebelková, Andrlová, Jedličková, Mařáková, Ambrožová, Dvořáková, Kolářová

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.