Víkendový lov Štírů a dobývání táborské hradby si nesmíte nechat ujít!

Mužský florbalový A-tým FbK Svitavy se o tomto víkendu představí na domácí palubovce ve Sportovní hale Na Střelnici proti Štírům z Českých Budějovic a 1. FbK Tábor. A nebude to jen jeden z mnoha ligových zápasů. Do konce základní části zbývá 8 kol a na předních pozicích se začíná lámat chleba. Do play-up o 1. ligu postupuje pouze vítěz a právě na vítězství mají nárok již jen 3 týmy, mezi nimi i svitavští florbalisté.

Svitavský tým si pod taktovkou trenéra Lubomíra Kocourka v letošní sezóně vede nad míru dobře. Kontroluje si 3. místo v tabulce a medailovou pozici by rádi udržel, nebo dokonce vylepšil. Z posledních tří odehraných utkání si v letošním roce odnesl plný počet bodů a dostal se tak před sobotního soupeře z Českých Budějovic.

Budějovičtí Štíři v minulé sezóně nastupovali v 1. lize. V této soutěži se však neudrželi a po pádu zpět do 2. ligy okamžitě projevili ambice k návratu zpět do druhé nejvyšší české soutěže. Nyní jim však v cestě stojí svitavské FbK, které s nimi v prvním vzájemném střetnutí ve městě Budvaru prohrálo 5:6 v prodloužení v pravdě vyhecovaném utkání, ale nyní jsou to právě budějovičtí, kteří dotahují na Svitavy ztrátu 5 bodů a s aktuálně 5. místem rozhodně nejsou spokojeni. Jestli rozjeté Svitavy Českým Budějovicím ukážou, kdo je v hale Na Střelnici pánem, se můžete přesvědčit na vlastní oči v sobotu ve 14:00.

V neděli od 17 hodin FbK Svitavy hostí 1.FbK Tábor, tradičního druholigového soupeře se stabilním kádrem a výborným domácím publikem. Právě domácí publikum dohnalo Tábor k výhře 7:3 nad Svitavami v prvním vzájemném utkání této sezóny, které se odehrálo v říjnu v Sezimově Ústí. Strážce svitavského brankoviště Jiří Skácelík jistě před domácím publikem nechce znovu lovit ze své branky 7 gólů, což byl v této sezóně vůbec největší příděl, který svitavský tým musel vytrpět.

V sobotu i v neděli FbK Svitavy pak především srdečně zve do haly všechny sportovní fanoušky. Půjde totiž o pokus o překonání nejvyšší divácké návštěvnosti v základní části 2. ligy. Ten neoficiálně drží právě skvělé svitavské publikum z loňského utkání s Náchodem, kdy Na Střelnici za svitavskými florbalisty zamířilo 217 diváků.

Přijdete-li v sobotu 11. a v neděli 12. února do svitavské sportovní haly, nebudete určitě litovat. Výborný florbal, tvrdé souboje či zábavnou diváckou soutěž vám nabídne Florbal Klub Svitavy.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.