David Říha osmi góly dovedl o víkendu A-tým k šesti bodům

Sobota 28. a neděle 29. ledna byly dalšími hracím dny pro svitavské florbalisty, tentokrát oba na hřištích soupeřů. Nejdříve je čekal pátý celek Hradec Králové, v neděli pak okresní florbalové “El Clásico” s Litomyšlí, namočenou spíše v sestupových než klidných vodách. A-tým mužů FbK Svitavy nastřílel dohromady 16 gólů. Polovina z nich nesla podpis Davida Říhy.

 FBC Innebandytos Hradec Králové 1:4 FbK Svitavy

Zápis o utkání ZDE.

Hráči i trenér svitavského FbK si byli vědomi síly hradeckého týmu a tak se předzápasový brífink týkal především důrazu na pozornost obrany. Přesto to byli domácí, kdo šel ve 12. minutě do vedení. Hradecký Jindřich Smejkal využil přesilovky po vyloučení Lukáše Musila. Hra se poté opět vyrovnala a skóre zůstalo nezměněné až do první sirény, první třetina tak skončila 1:0 pro mužstvo z Gočárova města. Přestávka byla v kabině Svitav poměrně bouřlivá, trenér Kocourek týmu především vytknul nedisciplinovanost a nesoustředěnost. Naštěstí nezůstalo jen u slov a 69 sekund po úvodním buly druhé části bylo srovnáno dělovkou Davida Říhy. Tempo hry se díky aktivitě hostů navýšilo a tak byl k vidění oboustranně dynamický a systematický florbal, s řadou pohledných útočných akcí i zákroků obou brankářů. Čekalo se na první chybu a ta si vybrala domácího brankáře Jaromíra Žáka, který v čase 39:33 pustil mezi nohy střelu Vladislava Richtera. Cílem Svitav v poslední třetině bylo pokračovat ve vysokém tempu a nedat soupeři vydechnout. Nástup se hostům opět povedl, kdy Lukáš Brýdl zachytil rozehrávku soupeře a přes Richtera putoval míček k Vladislavu Dosedělovi, který se v zakončení nemýlil a zvýšil na 3:1 pro Svitavy. Následný nápor domácích přečkali svitavští hráči bez inkasovaného gólu a naopak vyráželi do brejků. Pojistku tří bodů vystřelil David Říha při power-play Hradce Králové a stanovil konečné skóre na 4:1 pro FbK Svitavy. Respekt však patří i poraženému soupeři, který prokázal svou vysokou kvalitu.

 FBC Peaksport Litomyšl 5:12 FbK Svitavy

Zápis o utkání ZDE.

V neděli zajížděli hráči FbK Svitavy na horkou půdu Litomyšle. Jak známo derby nemá favorita, ale svitavský tým si věřil a chtěl navázat na sobotní výkon proti banditům z Hradce Králové. A opět, na vysoké počáteční tempo Svitav nestačili domácí reagovat a ani ne za 14 minut hry se svitavská lavička mohla těšit ze skóre 0:5. V čase 16:58 poprvé vystrčili svoje drápky domácí, konkrétně Tomáš Hrubeš. Avšak na rozdíl pěti branek navýšil krátce před koncem první třetiny Robin Kalhaus, který vstřelil již druhý gól Svitav ve vlastním oslabení. Domácí však nesložili zbraně a svou aktivitou si v počátku prostřední části hry vysloužili snížení stavu na 3:6 a 4:7. Pak však FbK dokázalo vměstnat 4 góly do pěti minut a po 40 minutách hry se šlo do kabin za stavu 4:11. Poslední část se již dohrávala, skončila remízou 1:1 a stanovila konečný výsledek na 5:12. Za konkrétní zmínku však stojí několik událostí. Sportovním zážitkem byl pro hostující hráče podpora fanoušků, kterých dorazilo nejméně tři desítky. I ti museli obdivovat střelecké umění Davida Říhy, kterému se podařilo vstřelit šest gólů, tedy polovinu svitavské produkce. V neposlední řadě si zápas bude pamatovat i svitavský brankář Filip Lamař a obránce Ondřej Macků. Tomuto juniorskému gólmanovi uvolnil za rozhodnutého stavu v poslední části hry místo Skácelík a Filip si tak mohl užít první minuty i ostré zákroky za A-tým mužů. Ondřej si pak v zápase připsal první soutěžní gól za FbK Svitavy.

Přes pozitiva, která odehraný víkend přinesl, zůstává A-tým mužů na nohou. Pohledný a fyzicky náročný florbal se budou hráči Svitav uplatnit i před domácím publikem. Ve sportovní hale Na Střelnici přivítají za dva týdny momentálně páté Štíry z Českých Budějovic a  šestý Tábor, který srazil na kolena v sobotním utkání  druhou Třebíč.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.