Jan Chrást: Do Svitav se vracím moc rád

Ať Jan “Heri” Chrást jde kamkoliv, cesta ho nakonec vždy svede do Svitav. S Hattrickem Brno zde sehrál několik přátelských utkání s A-týmem mužů FbK Svitavy a také se účastnil zatím všech ročníků letního turnaje Hydra Cup. Z Hattricku ho v roce 2010 pohltila extraliga, kde v první polovině sezóny hájil barvy Bulldogs Brno, které se v listopadu toho roku jako první v historii extraligy vzdalo svého domácího prostředí ve prospěch svitavských diváků. Nyní přijede s hostujícím týmem – FBC ČPP Remedicum Ostrava.

Do Svitav se vracíš znovu jako extraligový brankář. Minule jsi přijel s Bulldogs, letos s FBC Ostrava. Jak odlišná je tvoje pozice v týmu oproti době před 14 měsíci?

Do Bulldogs Brno jsem šel vyloženě na zkušenou, byla to obrovská výzva, ale zároveň jsem věděl, že tam je Lukáš Bábiček, brankář, který je v širším výběru reprezentace, takže moje pozice nebyla nijak suveréní, respektive pozice dvojky, kdy jsem čekal na svoji příležitost. Byl to můj prvni kontakt s extraligou a obrovská zkušenost. Po půl roce jsem se však vrátil zpátky Hattricku. Do FBC jsem dostal nabídku s možnosti přímo chytat a zkusit se více prosadit. Nyní náš tým ještě posílil Adam Hudec po návratu z pražského Future, takže se zatím s Adamem o prostor v brankovišti dělíme. Kažopádně nyní se v brance objevuji častěji než v Bulldogs :-)­­

Sehrálo pohárové osmifinálové utkání Hattricku s ostravským FBC, které jste až nepatřičně rozdrtili 9:2, velkou roli ve sjednávání tvého současného angažmá?

Tak určitě ano, nevím jak moc zásadní role to byla, ale každopádně po tomto utkání se mi vedení FBC ozvalo s touto nabídkou.

S Miroslavem “Bimbo” Mayerem jste proti sobě stáli při posledním extraligovém utkání ve Svitavách, nyní se oba vracíte, ale jako spoluhráči. Jaký je to hráč a jak spolu vycházíte?

Tak s Bimbem jsem si v týmu asi nejblíže, hlavně asi pro to, že spolu v Ostravě bydlíme. Je to super kluk jak na hřisti tak i mimo něj. Hodně na sobě teď pracuje, takže je to další motivace, chodíme do posilovny a všelijak se hecujem.­­

A jak se cítíš v rámci celého týmu? Navíc teď po příchodu nového trenéra Aleše Tomáška.

Nemůžu si stěžovat, cítím se tu dobře, kluci jsou hodně soutěživí a chtějí něco dokázat. Po příchodu nového trenéra se zvedla morálka a celkově to šlo nahoru.­­

V pardubické brance se co by dvojka objevuje Roman Vítek, čím dál populárnější český florbalový airbrusher, který má na svědomí design masek Honzy Baráka či Davida Rytycha. Ty jsi vyhlášený florbalový elegán, takže neuvažuješ o své vlastní originální masce? Co by na ní případně bylo?

No nevím jak moc jsem elegán ;-) Každopádne s Romanem se osobně známe a o masce jsme se již bavili, momentálně si ale zvykám na týmové vybavení a co znám Romana tak má práce nad hlavu, takže se pomalu zařadím do fronty Nápadů je hodně, ale zatím by asi bylo jisté jen číslo a přezdívka :-)

Hala Na Střelnici je evidentně tvou zaslíbenou. Vracíš se sem rád? Co pro tebe znamená, když se řekne svitavský florbal?

Vracím se sem moc rád, hala je na skvělé úrovni, o florbal je tu vždy dobře postaráno a na zápasy chodí hodně diváků. A když se řekne svitavský florbal? Vzpomenu si Hydra cup, charitativní akce okolo florbalu a na Radka Felkla ;-)­­

Poslední a pro svitavského fanouška důležitá otázka: Budeš chytat?

Moc rád bych si ve Svitavách zachytal, ale konečnou nominaci na zápasy se dovídáme v pátek na tréninku, takže sám ještě nevím ­­;-)

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.