Svitavské florbalistky potvrdily vedení a naplňují předsezónní cíl

Další turnaj druhé ligy žen se konal ve sportovní hale v Přelouči. Svitavskou formu tentokrát okusily družstva FBC Dobré a domácí Přelouč. Lenka Fajmanová vévodí individuálním statistkám hráček, když si v šesti zápasech připsala deset branek a čtyři asistence.

FBK Svitavy 10:1 FBC Dobré

Zápis o utkání ZDE.

Branky: Jedličková 2,Schlöglová 2, Šatníková, Dosedělová, Víšková, Bekeová, Bencová, Fajmanová

Po první části zápasu nebylo prakticky co řešit. O branky se podělily všechny formace. Za zmínku stojí první gól Zuzky Šatníkové, která před sezónou přestoupila z Letohradu. Gólové hody se zastavily za stavu 10:1, kdy soupeřky těžce snášely vysokou porážku a připsaly si na svou adresu několik nevybíravých faulů. Ty však zůstaly bez potrestání.

Orel Přelouč 2:6 FBK Svitavy

Zápis o utkání ZDE.

Branky: Fajmanová 2, Jedličková, Dosedělová, Bencová, Bekeová

Domácí se od začátku stáhli na svoji polovinu a jen sporadicky vyráželi do protiútoku. Rychlé vedení zajistila Lenka Fajmanová, ale Přelouč dokázala po jediném protiútoku v první třetině vyrovnat. Ve druhé části pokračovalo dobývání soupeřova obranného valu. Hra se přitvrdila a skóre po téměř vyrovnaném výsledku (3:2 z pohledu Svitav) slibovalo nervózní poslední část. Překvapení se nekonalo. Prvních sedm minut třetí části se odehrálo na soupeřově polovině a výsledkem byly tři rychlé góly v síti Přelouče. Pak se jen čekalo na závěrečný hvizd rozhodčích. Svitavské ženy tak prodloužily svou neporazitelnost již na šest zápasů a vedou tabulku o 2 body před týmem z Jablonného nad Orlicí.

Komentář trenéra Josefa Petržely: „Začíná být tradicí, že na nás soupeřky pořádají doslova lov. Holky jsou plné modřin, posekané a otlučené, přesto dokážou udržet nervy a hrát svoji hru. Před celým týmem smekám. Ze všech cítím touhu dokázat, že ženský florbal se chce v rámci klubu dostat opět na výsluní. Hráčky vytvořily super partu a díky přístupu k zápasům a tréninkům si můžou hrdě říkat tým.“

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.