Dominovému efektu zranění v FbK Svitavy podlehl i Ivan Šivák

Smolný verdikt si dnes musel od doktorů vyslechnout kmenový hráč juniorů a mužského A-týmu Ivan Šivák. Lékaři po všech možných vyšetřeních konstatovali přetržený křížový vaz. Možná si teď Ivan klepe na hlavu stejně jako Jarda Jágr. Oba totiž svůj návrat na hřiště uspěchali a budou si teď muset na čas od sportu odpočinout. Junioři před důležitým domácím turnajem tak ztrácí jednu ze svých opor, když se dlouhodobě musí vypořádat i s absencí Jardy Plcha (také přetržený křížový vaz), Aleše Muselíka a Filipa Lamaře. „U Filipa již situace vypadá poměrně nadějně,“ říká o nadějném brankáři Svitav vedoucí juniorů Jakub Klusák.

Ivan se tak zařadil do již tak rozsáhlé marodky Svitav, která by vydala snad na dvě základní pětky (10 hráčů). A co se stalo? „To neví snad ani sami doktoři, protože před měsícem při prvním zranění kolene mi řekli, že mám pouze výron. Ale teď zase obrátili a řekli, že už jsem měl tehdy vaz přetržený,“ diví se Ivan. Každopádně při posledním pátečním tréninku si při jednom ze soubojů u mantinelu „zranění“ obnovil a zamířil rovnou do nemocnice.

„Je mi jasný, že to pro mě znamená konec sezóny. Hlavou se mi tohle honilo hlavně ze začátku, ale teď už jsem takovej vyrovnanej,“ říká Ivan, který právě teď leží ve Fakultní nemocnici Brno-Bohunice a dodává: „Vzpruhu mi dodávají i spoluhráči. Třeba včera mi psal Martin Lněnička, že podstoupil to samé a řekl mi, co mě čeká a jak se s tím vyrovnat.“

Florbal rozhodně není pro „papíráky“, jak s oblibou říká jeden náš spoluhráč, ale druhou věcí je, že trénovaní hráči již v útlém věku čím dál tím častěji podléhají těmto a jim podobným vážným zraněním. Proč se tomu tak děje a jak se vyvarovat komplikacím, Vám poví ve skutečnosti asi málokdo. Navíc ve Vás vždycky zůstane hořkost kalichu ze zranění, kterou provází dlouhá práce v průběhu rekonvalescence. Zvláště koleno je potřeba totiž řádně posilovat.

Redakce a celý tým spoluhráčů přeje Ivanovi brzký návrat mezi mantinely.

4 Komentářů

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.