Svitavy zajíždí na palubovku Rtyně a Jaroměře

Hodně horká půda čeká na svitavské hráče o nadcházejícím víkendu. Svitavský A-tým mužů vyjíždí po 3 týdnech odpočinku ke svým druhým venkovním utkáním v sezóně, tentokrát na sever, aby se utkal s Orlem Rtyně v Podkrkonoší a Sokolem Jaroměř.

V sobotu od 18:00 změří síly s prozatím posledním týmem 2. ligy Rtyní v Podrkonoší, která v normální hrací době ještě nezvítězila a jeden bod brala pouze v duelu s Litomyšlí. Z tohoto pohledu by se mohlo zdát, že půjde o jasný zápas se třemi body pro Svitavy. Ale před družstvem Lubomíra Kocourka tyčí obrovský varovný ukazováček. Tento signál se odvíjí od výsledků z minulé sezóny, kdy Rtyně Svitavy dokázala vždycky potrápit natolik, že si odnesla ze vzájemných klání čtyři body. Soupeř má ve svých řadách několik rychlých hráčů a kostru mužstva tvoří víceméně dlouhodobě sehraný kádr. O bodový příděl se tradičně dělí tahouni Krýsl s Kábrtem. Naproti tomu pro Svitavy hovoří druhá nejlepší obrana v lize. Půjde o zajímavý duel, kdy oba dva týmy musí zabrat natolik, aby neztratily v tabulce kontakt s týmy před sebou.

V neděli již v dopoledních hodinách čeká na Svitavy tým Jaroměře, který na domácí palubovce naposledy porazil Tábor na nájezdy poměrem 8:7 a sehrál velmi vyrovnané utkání s lídrem z Českých Budějovic, které skončilo 8:11. Nejproduktivnějším hráčem je třináctibodový Petr Hašek. Jaroměř dlouhodobě usilovala o postup do 2. ligy a to se ji v loňském ročníku konečně podařilo. Svitavy se s tímto soupeřem setkaly před čtyřmi lety ve 3. lize a byla z toho jedna prohra a jedna výhra. U hráčů bude hrát roli také velmi brzký začátek utkání, startuje se již v 10:00 a to, jak víme z minulosti, Svitavám vůbec nesvědčí.

„Bylo by prostohubé kdybychom řekli, že si jedeme pro šest bodů. Každopádně do obou utkání jdeme s cílem zvítězit. Uvidíme, co nám soupeř dovolí na hřišti a co my jemu. Rozhodne větší odhodlání, soustředěnost a správně nastavená taktika,“ říká vedoucí mužstva Marek Vomočil.

Hráče kosí zranění

Jak ironicky praví lidové rčení „sportem ku zdraví“, tak moc se v podstatě stalo reálné pro svitavské florbalisty v této sezóně. A-mužstvo před sezónou přišlo o řadu klíčových hráčů, kteří se doteď potýkají se zraněním a jsou tak dlouhodobě mimo hru. Jedná se o Jaroslava Plcha, který si v červencovém přátelském zápase s Litomyšlí přetrhl křížový vaz a nyní rehabilituje. Při stejném zápase se zranil i Aleš König, kterého do hry nepustí problémy s třísly. Jeho příchod byl ve Svitavách velmi vítaný, ale diváci si na jeho florbalové umění budou muset ještě nějaký ten týden počkat. K těmto hráčům přibyl navíc ještě Robin Kalhaus a Aleš Muselík, jehož zranění patří asi k těm nejkurióznějším, ale zároveň k těm nejsmolnějším. A co se stalo? Pět minut před zápasem s Třebíčí odstoupil z rozcvičky a odjel hned do nemocnice. Nečekaná kýla byla na světě a operace taky. Dalším v řadě zraněných je brankářský talent Filip Lamař, který měl krýt v této sezóně záda Jiřímu Skácelíkovi a postupně získávat zkušenosti. Vážná nemoc si však vyžádala již půlroční přestávku v jeho florbalové kariéře. Do příštích zápasů to vypadá špatně i s Jakubem Klusákem, jehož trápí natažený stehenní sval. Ze širokého kádru, který měl atakovat vrchní příčky v lize, tak zůstává torzo hráčů. „Všichni však pevně věříme, že se naši marodi uzdraví a co nejrychleji se vrátí mezi mantinely,“ říká kapitán mužstva Lukáš Musil.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.