Dorostenci se v neděli představí v domácí premiéře

Po loňském postupu do nejvyšší české soutěže svitavští dorostenci budou poprvé v celé své prvoligové kráse k vidění ve svitavské hale Na Střelnici. “Na turnaj se všichni moc těšíme, chceme podat ten vůbec nejlepší výkon a ukázat, že máme na to hrát první ligu,” láká fanoušky svitavského FbK na domácí turnaj Jan Kolena.

V prvním svém utkání se dorostenci FbK Svitavy představí proti dorostencům extraligového Sokolu Pardubice, úvodní hvizd je naplánován na 11:30. S pardubickým Sokolem se naši hráči již jednou utkali a to v hned prvním utkání na turnaji v Havlíčkově Brodu. Na výkonu se určitě podepsala nervozita svitavských hráčů, kteří v utkání nasbírali 5 vyloučení. Byť dokázali ubránit 2-minutovou přesilovku Pardubic 5 na 3, skóre utkání se zastavilo na nepěkném stavu 10:4 pro pardubický Sokol.

“S Pardubicemi jsme již před tím utkání měli jednu zkušenost a věřili jsme si, bohužel jsme se nechali strhnout jejich hrou a nesoustředili se na sebe, proto to dopadlo, jak to dopadlo,” vzpomíná na zářijový souboj Jan Kolena a dodává: “V neděli očekáváme již vyrovnanější zápas.”

V 16:00 se FbK Svitavy představí podruhé, tentokrát proti nim bude stát FTS Florbal Náchod, se kterým se střetnou v rámci 1. Ligy poprvé, ale který moc dobře znají ze 2. Ligy. Svitavy a Náchod jsou právě těmi týmy z Východních Čech, které v loňské sezóně postoupili do 1. Ligy. Jaká jsou očekávání týmu, která nám přetlumočil Jan Kolena? “V minulé sezóně jsme s Náchodem 2 krát vyhráli a jednou prohráli. Tenhle zápas bychom měli vyhrát, i když to bude těžké a hlavně nechceme nikoho podceňovat, jak se nám to právě vymstilo na posledním turnaji.”

Zveme vás tedy na nedělní bitvy dorostenců ve sportovní hale Na Střelnici!

Program turnaje:
10:00 – Havlíčkův Brod vs. Hradec Králové
11:30 – Pardubice vs. Svitavy
13:00 – Náchod vs. Havlíčkův Brod
14:30 – Hradec Králové vs. Pardubice
16:00 – Svitavy vs. Náchod

Aktuální tabulku 1. Ligy dorostenců-divize III a výsledky naleznete na týmovém profilu dorostu ZDE.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.