Rychle zpátky do 1.ligy – na úvod ženy spustily gólový uragán!

Sokol Proxisky Pardubice a IBK Hradec Králové byli prvními soupeři obrozeného týmu žen ve 2. lize. Turnaj se uskutečnil v Hradci Králové na ZŠ Kukleny. Ženy své soupeřky předčily ve všech florbalových dovednostech a právem si připsaly šest bodů za dvě vysoké výhry. Ve skvělé formě se předvedly zejména bývalé extraligové hráčky.

Sokol Proxisky Pardubice 4:9 Fbk Svitavy

Od začátku zápasu vnutily svitavské ženy soupeřkám svůj herní styl založený na rychlých kombinacích, podpořený dobrým pohybem, aktivním napadáním a častou střelbou. Výsledkem byly góly – trefila se Dosedělová a Fajmanová. V prostřední části však Svitavačky dovolily soupeřkám skórovat a pustit je tak znovu do hry. Pardubice využily dvě přesilovky a vyrovnaly. Dokonce se na chvíli ujaly vedení 3:2. Divoký průběh v této pasáži korunovaly branky Bekeové a Hebelkové, které opět strhly vedení na stranu Svitav. Ale ještě během druhé třetiny Pardubice náskok smazaly. Na lavičce před poslední třetinou padla od trenérů některá ostřejší slova, která obraz hry změnila. V sedmé minutě třetí části byl stav 4:9. Gólovou smršť řídil hlavně excelentní první útok, ve kterém hrají hráčky s největšími zkušenostmi – kapitánka Bekeová dvěma brankami dovršila hattrick, svůj druhý gól vsítila Fajmanová, dočkala se i Hebelková s Ambrožovou. Svitavy pak zápas v klidu kontrolovaly a získaly první tři body v soutěži.

FbK Svitavy 7:1 IBK Hradec Králové

Svižný začátek měl i zápas proti Hradci Králové. Pokud se někdo z diváků zdržel u občerstvení o tři minuty později,musel se hodně divit,na ukazateli svítil stav 4:0. Trenéři Hradce proto nezvykle a velmi brzy sáhli k oddechovému času, aby své hráčky probrali z letargie. To sice přineslo na chvíli své ovoce, v podobě jedné branky Hradce, ale Ambrožová a poté Prokešová krásnou střelou z poloviny hřiště určily stav 6-1 po patnácti minutách. Od druhé třetiny se zápas v podstatě jen dohrával. Svitavy už nedopustily pozornou hrou žádné komplikace. Ve třetí části ještě navýšila již tak vysoký stav Hebelková a druhé vítězství bylo na světě.

Trenér Martin Jedlička k zápasu: „Výkony z přípravných zápasů dokázaly hráčky přenést i do těch soutěžních. Tým dodržel taktiku určenou v kabině, ale také nám ukázal, kde máme ještě rezervy, protože přesnost střelby nebyla zrovna ideální. Varováním je pro nás také výpadek ve druhé třetině prvního zápasu, kterého se musíme v příštích utkáních vyvarovat.”

Sestava: Šmídová, Valtová – Šatníková, Schlöglová, Prokešová, Bencová, Hebelková, Fajmanová, Bekeová, Jedličková, Dosedělová, Dvořáková, Ambrožová,Peňáková, Víšková, Kolářová.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.