O víkendu 5 premiérových startů!

Zatímco A-tým mužů má za sebou 5 kol 2. Ligy, B-tým už 4x pocuchal soupeře ve 3. Lize a dorostenci stihli překvapit v nejvyšší české soutěži, zbytek týmů FbK Svitavy čekal na svou příležitost až do předposledního říjnového víkendu, kdy rozjedou své působení v regionálních soutěžích.

Sobota 22. 10.

Junioři – 3. Liga v Rokytnici v Orlických horách

Juniorský tým v sobotu ráno odcestuje do haly v Rokytnici, která je pro svitavský klub zaslíbená – odehrály se zde poslední 2 postupy mužských celků do vyšších soutěží. 3. Liga juniorů je již rozehraná, svitavským mladíkům totiž los přidělil na první turnaj volno. Nejlépe si zatím stojí junioři Sokola Jaroměř, kteří jako jediní zůstali po 1. turnaji neporaženi. Naši junioři se utkají v 9:00 s domácím FbK Orlicko-Třebovsko, v jehož řadách nalezneme po 1. turnaji nejproduktivnějšího hráče Dana Kaplana, jenž ve 2 utkáních získal 9 bodů za 5 gólů a 4 asistence. Druhé utkání je v plánu na 12:00, kdy proti svitavskému FbK stane outsider soutěže FBO Baník Vamberk, ovšem není radno podceňovat žádného soupeře.

Neděle 23. 10.

Ženy – 2. Liga v Hradci Králové

Obrozený ženský tým bude moci konečně ukázat, jak moc svá prohlášení během letní přípravy myslel vážně. Po pohárové smůle naskočí v neděli v hale hradecké ZŠ Kukleny do 2. Ligy žen-divize IV. V 10:00 je čeká Sokol Proxisky Pardubice, které svitavské ženy na konci srpna v přípravném dvojutkání suverénně přehrály. Ve 13:00 bude vyzyvatelem svitavských hráček domácí IBK Hradec Králové, které naše ženy nedávno v přípravném utkání porazily 4:0.

Dorostenci – 1. Liga v Třešti

Pod taktovkou FBŠ Jihlava se další turnaj divize III nejvyšší české soutěže dorostenců uskuteční v Třešti, jenž se nachází 14 km od Jihlavy, krajského města Vysočiny. Svitavští dorostenci v Týně nad Vltavou mile překvapili a nyní je čeká potvrzení vzestupu formy. V 11:30 se utkají se Snipers Třebíč, jenž se po 4 kolech nachází na 6. místě se 2 výhrami a 2 prohrami. V 15:30 přijde na řadu domácí FBŠ Jihlava, která je v tabulce pouze o 1 obdržený gól horší, než Snipers a okupuje tak 7. místo.

Starší žáci – Pardubická liga v Litomyšli

Starší žáci započnou novou sezónu v nedaleké Litomyšli. V 9:00 zahájí turnaj s domácím FBC Peaksport Litomyšl, v 11:50 je čeká souboj s Orel Přelouč.

Starší žákyně – Liga starších žákyň ve Rtyni v Podkrkonoší

Do daleké Rtyně, města ležícího v krkonošském podhůří, si pojedou užít svou premiéru nově vzniklé starší žákyně. Poněkud kuriózní situace nastala během týdne, kdy pořádající tým s ohledem na chřipkovou epidemii v řadách svých hráček chtěl přesunout celý turnaj na prosincový termín, ligová komise nakonec určila, že se turnaj odehraje i bez něj. Žákyně se tak mohou v neděli těšit v 9:50 na IBK Hradec Králové, v 11:00 na FBC 001 Trutnov-Nové Město a ve 13:00 na FbK Orlicko-Třebovsko.

Mladší žáci – Pardubická liga v Chrudimi

Naši nejmladší florbalisté vyráží na své první zápasy v nové sezóně do Chrudimi, kde se pod vedením Reného Hnáta utkají v 9:15 s týmem Orel Přelouč, v 11:30 se Sokol Pardubice B, ve 13:45 na ně čekají domácí FBC Piráti Sokol Chrudim a v 15:15 svůj první turnaj uzavřou s A-týmem Sokol Pardubice.

Fanděte našim týmům na dálku, aktuální výsledky můžete sledovat zde na webu a také na Facebooku.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.