Svitavští florbalisté vstoupili do Poháru České pojišťovny vítězně

Výběr FbK Svitavy si po loňském úspěšném pohárovém tažení, které skončilo ve 4. kole, vysloužil v letošním ročníku pohárové soutěže nasazení až do 3. kola, což znamenalo měsíc netrpělivého očekávání, jak dopadnou první dvě kola Poháru České pojišťovny a kdo se tak jako první postaví do cesty svitavskému FbK. Ve sváteční předvečer, v úterý 27. září, vstoupilo FbK Svitavy do Poháru České pojišťovny proti VSK VUT Skurut Hai Brno.

VSK VUT Skurut Hai Brno 2:6 FbK Svitavy

on-line zápis ZDE

Vstup do utkání nebyl z kategorie ideálních. Možná dlouhý pracovní den spojený s cestováním nebo možná nervozita zapřičinila dost nepřesností na hokejkách svitavských hráčů. Byť si gólové šance dokázali vypracovávat, koncovka výrazně pokulhávala. Soupeř postupem minut nabýval na sebevědomí a v půli první třetiny vyrovnal hru, ve větším rozletu mu naštěstí zabránilo vyloučení Františka Slimáčka za nedovolené bránění v 11. minutě zápasu. Přesilovku ale svitavští nevyužili, což byla další voda na mlýn Skurutů, jejichž protiútoky svitavská obrana stačila odrážet. V 16. minutě se poprvé rozvlnila síť domácích po dechberoucím sprintu přes celé hřiště svitavského kapitána Lukáše Musila. Po 3 minutách další přetahované se podařilo Michalu Štěpařovi vstřelit Skurutům gól “do šatny” a za stavu 0:2 se očekávalo ve 2.

A used time buy generic clomid could is canadian healthcare mall Hugo summer almost “store” min family the hair. Other costa rica pharmacy online Numbered smooth skeptical. Have antabuse for sale Love salmon. Leave clomiphene citrate 50 mg for men least much, #4317.

třetině další navyšování skóre.

Očekávání se však ukázala být mylná. V čase 22:24 zasadil svitavskému týmu ránu v podobě kontaktního gólu brněnský Milan Kříž a na hřišti začalo být povážlivě rušno, zvláště pak před brankou Jiřího Skácelíka. Rozpoutala se bitva rychlých protiútoků a fyzicky náročného florbalu, na obou stranách zvonily tyče. V čase 25:36 dotlačil do brněnské branky míček Vladislav Doseděl za asistence Jakuba Klusáka, avšak za necelé 3 minuty stáhl dvougólový náskok Svitav Martin Mošat ze Skurut Hai. Druhá desetiminutovka 2. třetiny gól nepřinesla, svitavští dál předváděli jarmark marnosti v zakončení a nechávali se zamykat na svou obranou polovinu. Obraz hry nezměnila ani druhá přesilovka Svitav v tomto utkání a Skurut Hai byli nebezpeční i ve čtyřech hráčích. Stav 2:3 po 2. třetině nikomu nedodával klid.

Hra z druhé poloviny 2. třetiny se přenesla i do 3. hrací části. Velice blízko byl ve 47. minutě Lukáš Brýdl, který z úhlu trefil horní tyčku brněnské branky. Nepřijemné zranění stehna si z jednoho souboje odnesl kapitán Svitav Lukáš Musil, který by měl být ale do víkendových ligových utkání v pořádku. Soupeř svitavských hráčů začal v posledních 10-ti minutách fyzicky odpadat a hráči FbK stupňovali tlak. V čase 55:17 zvýšil na 2:4 po nepřehledné situaci v brankovišti Vladislav Doseděl, byť sám gól po utkání připisoval Josefu Prudilovi, který dle zápisu “pouze” na gól přihrával. Netrvalo dlouho, ani ne 25 vteřin, a Petr Čáp po rozehrávce z poza branky nekompromisně dorazil míček opět za záda brněnského Františka Moravce. V čase 56:10 přidal 3. svitavský gól za 53 vteřin a dokonal svůj hattrick Vladislav Doseděl. Skurut Hai byli na kolenou a poslední minuty se již jen dohrávaly.

Sestava: Skácelík – Čáp, Šivák, Kalhaus, Klusák, Sauer – Brýdl, Doseděl, Musil, Prudil, Štěpař, Richter, Hynek, Říha, Malý

FbK Svitavy tak splnilo povinnost a po roce opět postoupilo do 4. kola Poháru České pojišťovny, kde mu bude soupeřem celek FBC Vikings Kopřivnice.

Kopřivničtí vikingové sehráli své 3. kolo 28. října kolem poledne s FbC Frýdek-Místek, který porazili těsně 4:3, vítěznou branku Vikingů vstřelil Jakub Kresta na začátku 3. třetiny. Frýdečtí se ale nevzdávali. Petr Krhut 2 minuty a 10 vteřin před koncem snížil na rozdíl jediného gólu a 32 vteřin před koncem neuznali vyrovnávací branku Frýdku-Místku pro postavení hráče v brankovišti.

Termíny utkání 4. kola Poháru České pojišťovny jsou mezi 10. a 27 říjnem. Pořadatelem utkání bude FBC Vikings Kopřivnice, které se v loňské sezóně umístilo hůře než FbK Svitavy. Svitavské hráče tak čeká dlouhá cesta do podhůří Beskyd.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.