Svitavy porazily loňského vicemistra Slovenska, padly s prvoligovým Hattrickem

Během uplynulého víkendu pokračovala pro svitavský florbalový klub série přípravných zápasů, tentokrát na hřištích soupeřů. První dvě utkání se odehrála v Bratislavě, proti místnímu FTVŠ Hurikán, týmu, který se může chlubit slovenským extraligovým titulem ze sezóny 2007/2008 a aktuálně se jedná o vicemistra tamní extraligy. „Soupeř  do obou zápasů nastoupil bez dvou klíčových hráčů v zadních řadách a po suché přípravě, ale přesto byl jednoznačně papírovým favoritem,“ říká zkušený obránce Petr Čáp.

FTVŠ Hurikán – FbK Svitavy 3:6
Branky: Holas, Doseděl, Říha, Vomočil, Brýdl, Richter

V prvním utkání se s florbalisté Svitav prezentovali poměrně solidní obranou, do které se soupeř jen stěží dostával, přesto Hurikánu stačilo pouze devět střel na to, aby vstřelil tři góly a stanovil skóre v půlce zápasu na 3:1. Svitavy však od té doby začaly konečně úročit svou pozemní i střeleckou převahu a v závěru zápasu dominovaly. Nakonec si připsaly překvapivou výhru 6:3.

FTVŠ Hurikán – FbK Svitavy 7:8
Branky: Holas, Doseděl 2, Brýdl 2, Říha 2, Kalhaus

V neděli dopoledne byla na programu odveta. S brzkým termínem zápasu se lépe začal pasovat soupeř, který dokonale využil nesoustředěnost svitavských hráčů k tomu, aby se dostal po první třetině znovu do dvoubrankového vedení. V další fázi zápasu se střelecky začaly probouzet i Svitavy. Nakonec se po „přestřelce“ zrodilo vysoké skóre 8:7 ve prospěch hráčů Svitav. Celkovou hru hostů za oba zápasy ocenil i hráč Hurikánu Michal Liszkay, který ji označil za dobře organizovanou a přiznal se k tomu, že největším problémem jim dělalo svitavské zdvojování a ztěžování útočné fáze. Svitavy si připsaly dvě cenná vítězství, ověřily si, že se mohou měřit i s papírově silnějšími soky a v neposlední řadě předvedly dobrou fyzickou kondici.

Hattrick Brno – FbK Svitavy 4:2
Branky: Hynek 2

Tím však hrací víkend pro svitavské hráče nekončil, neboť při zpáteční cestě se zastavili ještě v Brně, aby poměřili síly s místním Hatrrickem, nováčkem 1. ligy. Domácí se v úvodu prezentovali běhavým a fyzicky náročným florbalem. Drželi míček na svých hokejkách a naopak Svitavy působily nervózním a nesebevědomým dojmem. I proto byl stav po dvou třetinách 4:0 pro domácí. Poslední třetinu však lze bez nadsázky označit za tu nejlepší, kterou Svitavy za víkend odehrály. Hattrick částečně vyklidil pole a byli to svitavští hráči, kteří kontrolovali balónek a zaměstnávali soupeřova brankáře po pohledných akcích. Přes veškeré zlepšení v poslední části utkání to stačilo pouze na dvě branky a konečný výsledek 4:2 z pohledu domácího Hattricku Brno.

Dvě vítězství a jedna prohra se vztyčenou hlavou je jak příslibem, tak výzvou pro příznivce svitavského florbalu, aby podpořili své hráče v prvním ligovém utkání!

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.