Pozvánka na zápasy juniorů a dorostu

Zítra čeká halu Na Střelnici vskutku florbalový den. Obsazenost haly si vyžádala uspořádání hned dvou ligových turnajů v jednom dni a celá akce bude trvat rovných 12 hodin. Startujeme v 9:00 dopoledne a končíme ve 21:00 večer. A které kategorie se nám představí? Junioři budou bojovat o body ve 3. Lize-divizi IV a Dorostenci své boje svedou v rámci 2. Ligy-divize IV.

Junioři lákají na drama s Hradcem Králové

Juniorský tým tažený ostrostřelcem Máriem Molitorisem v 10:30 vyzve soupeře z Jičína. První utkání této sezóny mělo divoký průběh a skóre zastavilo na cifře 11:10, bohužel však ve prospěch Jičína (zápis z utkání ZDE). V utkání úřadovalo trio Říha-Kalhaus-Molitoris, ale veškeré naděje ukončil po vyloučení Muselíka 24 sekund před koncem v přesilové hře jičínský Matys. To v druhém vzájemném utkání padla jen čtvrtina branek a Jičín si po vydařené 2. třetině odvezl výhru 4:1 (zápis z utkání ZDE).

Druhé juniorské utkání začne v 19:30 a vyzyvatelem budou snipeři z Hradce Králové, se kterými máme čistě nulovou bilanci. Prohru 4:6 v září loňského roku (zápis ZDE) jsme hradeckým juniorům stejným dílem oplatili o 5 týdnů později, kdy k tomu svým hattrickem nejvíce přispěl David Říha (zápis ZDE). Tabulka už tak vyrovnaně nevypadá, hlavně díky našim nevyrovnaným výkonům. Snipers Hradec Králové jsou na 2. pozici se 17-ti bodovým náskokem a jsou tak papírovými favority utkání. Prolomíme konečně smůlu s Jičínem a strhneme svůj minisouboj s Hradcem Králové na svoji stranu? Tak se přijďte podívat na naše mladé pušky a podpořte je v jejich úsilí. Utkání začínají v 10:30 a 19:30.

Dorost čeká boj o 3. místo v tabulce

Dorostencům půjde v zítřejších zápasech o víc – o 3. místo v tabulce, na které ztrácejí pouhý bod a ve druhém utkání se s jeho okupovatelem z Náchoda také o něj utkají. Pojďme ale popořadě. V prvním utkání se na druhou stranu hřiště postaví dorost jednoho z našich nejstarších klubů – TJ Sokol Jaroměř, který je o 1 místo za námi, ale ztrácí 9 bodů. V této sezóně jsme proti sobě odehráli zatím jediné utkání, které ale bylo zkontumováno v náš prospěch. Z jakého důvodu bylo zkontumováno jsme ale nezjistili.

Do zítřejšího utkání půjdou naši mladíci ale značně oslabeni. “Před 14-ti dny jsem si na tréninku natrhl vazy v rameni. Strašně mě mrzí, že nemůžu nastoupit. Léčba potrvá ještě asi 2 měsíce,” říká zklamaný nejproduktivnější hráč dorostenců Jan Kolena. A v pořadí druhý nejproduktivnější hráč Dominik Šmarda připočítává další absence: “Na první utkání nepřijdou ani starší žáci, kteří hrají v Hradci Králové, Evžen Vavruška má zánět průdušek a Pavel Ducháček si vyvrknul kotník,” a nastínil nám i taktiku do prvního utkání: “Kvůli malému počtu hráčů se budeme snažit hrát na jistou obranu a spoléhat na brejky.” Utkání s Jaroměří začíná v 9:00!

V 18:00 přijde nejdůležitější zápas dne – bitva o 3. místo s FTS Florbal Náchod. “Řady hráčů se rozšíří o starší žáky a čekáme tedy velký boj, budeme hrát naplno,” slibuje dramatickou podívanou Dominik Šmarda. První vzájmené utkání této sezóny na konci září loňského roku skončilo naším vysokým vítězstvím 6:1, ale soupeř nedisponoval svými nejlepšími hráči, kteří do Svitav určitě přijedou. Čekáme tak lítý boj a k němu budeme potřebovat i vaši podporu v hledišti! Můžete se také těšit na zbrusu nové dresy, ve kterých se dorostenci poprvé představí před domácími diváky. Takže si najděte cestu do haly Na Střelnici i v časech 9:00 a 18:00, budeme vás potřebovat!

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.