Florbalisté se rozloučili s fanoušky vítězně

Druhý březnový víkend byl ve svitavské sportovní hale Na Střelnici opět mimo basketbalu i ve znamení florbalu. FbK Svitavy tentokrát na svém hřišti přivítaly dva celky z Vysočiny, konkrétně Jihlavu a SK JeMoBu – tým složený z hráčů Jemnice a Moravských Budějovic. Oběma soupeřům bylo co vracet, když v prvních kolech na soupeřových hřištích prohráli Svitaváci 2:7, respektive 3:4 v prodloužení.

FbK Svitavy : FBŠ Jihlava 10:4 (3:2, 2:2, 5:0) | zápis o utkání

První soupeř, Jihlava, začal nebojácně a již po 26 sekundách se hosté dostali do jednobrankového vedení. Nicméně Svitavy se vzápětí rychle vzpamatovaly a dokázaly skóre přiklonit na svou stranu. Jihlava však neustále svými brejky zaměstnávala obranu domácích a ve 13. minutě dokázala vyrovnat. Tento stav vydržel pouhcýh 34 sekund, když se k balónku dostal domácí Richter a rozvlnil síťku za hostujícím brankářem. Do kabin se však šlo za stavu 3:2 pro domácí. Druhá třetina naznačila charakter celého utkání. Utkání začalo být nervóznější a spolu s góly začaly přibývat i trestné minuty, především na straně Jihlavy. Ve spleti faulů a diskuzí s rozhodčími však musela zaujmout krásná florbalová akce domácích, které předcházel vyrovnávající gól Jihlavy na 4:4. Hned po vyhraném buly přehrála obranná dvojice balon na druhou stranu, odtud po lajně putoval míč na Richtera, ten z první na levé křídlo domácích, a odtud našel Prudil čekajícího Musila na hranici velkého brankoviště. Akci do prázdné branky kandidovala na nejhezčí souhru v celé sezóně. Po dvou třetinách byl stav 5:4. Lze konstatovat, že poslední část hry Jihlavští nezvládli jak herně, tak především morálně. Neustálými diskuzemi s rozhodčími odváděli svou pozornost od hry a domácí hráči měli vcelku snadné podmínky pro pojištění svého náskoku. Po chybách ve středním pásmu vznikaly útočné akce domácích dva na jednoho, tři na dva a poslední třetina skončila vysoko 5:0. Z individuálních statistik stojí za zmínku čtyřbodový příděl domácího Brýdla s Musilem, ale také červená karta hostujícího juniora Paula.

FbK Svitavy :  SK JeMoBu 6:4 (2:1, 2:2, 2:1) | zápis o utkání

Hostující celek měl pouze tři hráče na střídání a tak vsadil na pozornou obranu, ze které vyrážel do brejkových situací. „Chtěli jsme se vyhnout strašáka z minulého utkání se Rtyní, která nás porazila v sedmi hráčích, proto jsme se takticky lépe připravili. Hra jsme postavili zejména na fyzicky náročném florbalu s cílem rozpohybovat soupeře, otevřít jeho obranný blok a postupně hráče JeMoBu unavit,“ sdělil předzápasové pokyny kapitán Petr Čáp. Úvod utkání proběhl na výbornou, ale postupně Svitavy ze svého snažení polevovaly. Dvě třetiny se hrálo vyrovnané utkání na góly, na hřišti byly lepší domácí, kteří se ale ztěžka prokousávali obranou tvrzí soupeře. Nicméně pravidelné dva gólové zásahy za třetinu stačily na konečné vítězství 6:4. Pochvala přísluší brankáři Weisovi, který předvedl nejlepší výkon v sezóně a svými jistými zákroky přispěl k výhře. „Zápas jsme proti statickému soupeři ubojovali. Podali jsme kolektivní obranný výkon v celém zápase a zvláště při závěrečném, zhruba pětiminutovém tlaku soupeře“ dodal Petr Čáp. V neposlední řadě je potřeba vyzdvihnout i gólový příděl svitavských juniorů, kteří vstřelili čtyři z celkových šesti gólů. Florbalisté Svitav tak prožili šestibodový víkend, který jim uchoval teoretickou naději na třetí místo.

Vedoucí Marek Vomočil: „Podali jsme kvalitní týmový výkon, který nám přinesl plný bodový zisk. Oba dva soupeři hráli na brejky, což se nám v minulém zápase proti Rtyni nepodařilo uhlídat. O to cennější jsou tyto domácí výhry. Zároveň bych rád pogratuloval Litomyšli ke skvělým výkonům v posledních zápasech a jsem rád, že se budeme potkávat i v příští sezóně. Také gratuluji Náchodu k postupu do baráže o první ligu. Zcela právem zakončí sezónu jako lídr 2. ligy divize III.“

Sestava: Skácelík, Weis – Čáp, Sauer, Šivák, Říha – Prudil, Musil, Richter, Plch, Doseděl, Brýdl, Hynek, Holas, Molitoris

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.