Svitavský B tým potvrdil doma vedoucí pozici

Domácí hráči nastupovali k nedělním zápasům s jasným cílem uhrát šest bodů a udržet se v čele tabulky pardubické ligy. Hala Na Střelnici viděla dva zajímavé a vyrovnané zápasy, proti Letohradu a České Třebové, která hrála proti Svitavám své třetí utkání během jednoho dne. Na minulém turnaji si tým s chutí zastřílel proti FBC Bystřec 6:1 a FBC TJ Reast Jablonné nad Orlicí 19:0.

FBK Svitavy B – FBC Letohrad B 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)

Předzápasové instrukce zněly jasně, uhlídat Skalického, vedoucího hráče kanadského bodování soutěže. Hned v první minutě otevřel skóre agilní Jedlička, který se dostal do samostatného úniku a nedal brankáři šanci. Z volného úderu vyrovnal šikovný Skalický. Poté se ke slovu dostali opět domácí hráči, domácí Vyskočil poslal svůj tým střelou z poloviny hřiště opět do vedení, které dvěma góly zvýšil svitavský Komůrka. Zdálo se, že Svitavy zápas v klidu dohrají, ale nepochopitelně opustili od svojí hry. Letohrad toho dokázal využít a snížil na rozdíl jedné branky. Před třetí třetinou si vzal na lavičce slovo právě Komůrka a jeho plodná kritika vlila týmu opět novou sílu do žil. V poslední části Svitavy svého soupeře opět zatlačily. Výsledkem byla trefa Žateckého a proměněná přesilová hra, ze které uzvařel konečný účet zápasu Robin Kalhaus.

FBK Svitavy B – FBK Česká Třebová 7:1 (3:1, 2:0, 2:0)

Ve večerním zápase, který začínal v nezvyklém čase (20:00), předvedli domácí zatím nejlepší výkon v soutěži. Soupeř dal vedoucí gól, ale to bylo z jeho strany vše. Aktivním napadáním a rychlým přístupem k protihráčům Svitavy svého soupeře postupně vymazaly ze hřiště. V desáté minutě vybojovali domácí Hnát míček za brankou a přesnou nahrávkou našel Petrželu, který vyrovnal. Ve dvanácté minutě začal své střelecké představení junior Kalhaus. V přesilové hře, která se svitavským nad míru dařila (proměnili všechny tři přesilovky během turnaje), dal vedoucí gól opět Kalhaus. Tentýž hráč předvedl své umění i v oslabení, kdy obešel dva protihráče a jeho tvrdá střela skončila v šibenici. Od té doby diváci začali vyvolávat stý gól “béčka” v soutěži. Kdy jindy ho fanoušci čekat než opět při výhodě jednoho hráče v poli. Hned po dvou vteřinách se z rozehrávky osvědčila spolupráce Říhy s Vomočilem a pokladník Macků si mnul ruce. O tom, že Kalhaus neřekl ještě své poslední slovo v utkání, se diváci mohli přesvědčit hned o pár minut později. V obou případech nahrával Petržela. Vysoké skóre uzavřel umístěnou střelou k levé tyčce Blažejovský. Zasloužené výhry přinesly i ocenění pro nejlepšího hráče domácího turnaje, kterým se stal po zásluze Robin Kalhaus. Ukazuje se, že i v juniorském věku je pro B-tým obrovskou posilou a příslibem pro svitavský florbal.

“Týmová práce, vynikající oslabení a přesilovky, to je jedna část úspěchu týmu. Tou druhou je brankář Tomáš Milde, jehož průměr obdržených gólů v lize 2,3 hovoří za vše. Velký dík patří divákům, které mají Svitavy nejlepší v Pardubické lize,“ okomentoval turnaj hrající trenér a kapitán Josef Petržela.
Do konce soutěže zbývá odehrát ještě šest zápasů. Nejzajímavější souboje se dají očekávat proti Poličce, která už v předešlém roce bojovala o postup do vyšší soutěže a nyní na Svitavy ztrácí čtyři body. Svitavy kromě dvou duelů s Poličkou čeká ještě dvakrát Ústí nad Orlicí, rezervní tým Orlicka Třebovska a Letohradu.

Sestava: Milde, Macků – Komůrka, Vomočil, Říha, Vyskočil – Kalhaus, Hnát, Petržela, Josepčuk, Jedlička, Sláma, Blažejovský, Gloser, Žatecký

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.