Svitavy vyloupily Třebíč

Poslední víkend v lednu zavedl hráče Svitav do Třebíče, aby zde sehráli dvě utkání proti TJ OA Třebíč a Snipers Třebíč. Zatímco OA se dlouhodobě pohybuje v sestupovém pásmu tabulky a bojuje o zachránu 2. ligy, Snipers byli před hracím víkendem na druhém místě se ztrátou čtyř bodů na vedoucí Náchod. Cílem svitavských hráčů byla povinná výhra nad outsiderem a následující den se pokusit potrápit papírového favorita, který Svitavy na domácí palubovce porazil 6:4.

TJ OA Třebíč :  FbK Svitavy  5:8  (0:4, 1:1, 4:3)
Zápas s OA začal dle předpokladů a první třetina skončila 4:0 pro Svitavy. Ve druhé třetině se rozdíl čtyř branek nezměnil, a tak do poslední části hry nastupovali hráči Svitav s jistým náskokem. Do branky se postavil Dimitrij Bilotskij, který je ve Svitavách na zkoušce do konce sezóny. Místo udržení solidního náskoku však přišla hra prolnutá řadou chyb. „Upustili jsme  ze systému, který jsme praktikovaly předešlé dvě třetiny a začaly se přizpůsobovat soupeři, který toho dokázal využít a postupně začal náskok snižovat,“ řekl kapitán Petr Čáp. Naštěstí se jeho celku podařilo vstřelit také tři góly. Navzdory špatné poslední třetině dokázali Svitavy zvítězit a připsat si povinné tři body.

Snipers Třebíč : FbK Svitavy  4:5  (1:1, 1:1, 2:3)
Branky: Musil 2, Říha, Doseděl, Štěpař
V neděli čekal hráče Svitav soupeř s ambicemi na postup do 1. ligy. Jeho hru zdobí převážně vysoká branková efektivita, zároveň se však z předních celků pyšní nelichotivým počtem obdržených branek. „Taktiku jsme zaměřili na pozornou obrannou zónu, s rychlými a efektivními protiútoky a předpokladem týmového pojetí hry,“ sdělil kapitán Petr Čáp. První dvě třetiny skončily vždy nerozhodně a týmy si připsaly pokaždé po jedné brance. Do té doby byla spíše opatrná a byly to právě Svitavy, kteří měly více ze hry. V poslední části Svitavy nejdřív dotahovaly jednobrankové manko, ale pak svému soupeři utekly na rozdíl dvou branek. Posledních pět minut hry tak bylo ve znamení náporu Snipers. Z něj však soupeř vytěžil pouze jednu branku. Navíc štěstí stálo v tu dobu při žitavských hráčích, když soupeř ještě dvakrát nastřelil tyč. Svitavy ve svém druhém zápase dokázaly udržet vysokou výkonnost a taktické pokyny po celý zápas. Obránci se mohli spolehnout na produktivitu svých útočníků a ti zase na defenzivní činnost s v čele s gólmanem.  Překvapení kola bylo na světě a stíhací jízda na třetí místo tak stále žije.

Sestava: Skácelík, Bilotskij – Malý, Říha, Sauer, Šivák, Čáp – Prudil, Musil, Richter, Plch, Štěpař, Doseděl, Holas, Brýdl, Hynek

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.